ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7462390
*
nr 746 2390
Spegel
+ konsolbord, Sekelskifte 1900, bemålad, höjd: 150 + 70
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 18:14:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 15:10:10
1
200 kr
9/3 12:59:23
2
1.000 kr
11/3 13:55:37
3
300 kr
11/3 13:58:14
3
400 kr
11/3 17:26:42
4
700 kr
11/3 23:02:35
5
1.000 kr
11/3 23:03:35
5
1.500 kr
12/3 08:33:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 746 2390
Spegel
+ konsolbord, Sekelskifte 1900, bemålad, höjd: 150 + 70
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 15:10:10 | 1 | 200 kr |
9/3 12:59:23 | 2 | 1.000 kr |
11/3 13:55:37 | 3 | 300 kr |
11/3 13:58:14 | 3 | 400 kr |
11/3 17:26:42 | 4 | 700 kr |
11/3 23:02:35 | 5 | 1.000 kr |
11/3 23:03:35 | 5 | 1.500 kr |
12/3 08:33:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58